Hizmetler

Uygulamakta Olduğum Tedaviler Hakkında Detaylı Bilgiye Ulaşabilirsiniz.

KLASİK BRAKETLER

Metal Braketler

Braket denilince bir çok kişinin gözünde canlanan metal görünümlü geleneksel braketlerdir. En çok kullanılan ve tavsiye edilen braket türüdür.

KAPAKLI BRAKETLER

Metal & Seramik

Braketlerin üzerine takılan teller brakete ligatür veya elastik ile bağlanmaktadır. Bu bağlama nedeniyle teller üzerinde oluşan sürtünme artmakta ve tedavi süreleri uzamaktadır. Artan sürtünmeyi ortadan kaldırmak ve böylece daha hızlı ve daha konforlu bir tedavi sağlamak için kapaklı braketler kullanılmaktadır.

ESTETİK BRAKETLER

Safir & Seramik

Ortodontik tedavilerde kullanılan klasik metal braketlerin estetik olmayan görünümlerin dolayı tedavi sırasında diş yüzeyinde daha az dikkat çekecek diş renginde braketler geliştirilmeye çalışılmış ve bunun sonucunda diş renginde veya saydam seramik ve porselen braketler üretilmiştir.

GÖRÜNMEYEN BRAKETLER

Lingual Ortodonti

Görünmez braketler olarak da bilinen lingual braketler, aslında klasik braketler gibi metalden yapılmışlardır. Aradaki fark dişlerin önüne değil arkasına yapıştırılmalarıdır.

TELSİZ ORTODONTİ

Şeffaf Plaklar

Şeffaf plaklar dişleri küçük miktarlarda hareket ettirerek çalışır. Her yeni plak dişleri hareket ettirmek istediğimiz ideal pozisyona biraz daha yaklaştırır. Yeni plak takıldığında dişler yeni pozisyonuna adapte olana kadar plak sıkı olacak ve baskı yapacaktır.

HAREKETLİ APAREYLER

Hareketli Ortodonti

Hareketli apareyler genel olarak küçük yaştaki hastalarda, minör problemleri çözmek için kullanılır. Sadece yemek yerken ve diş fırçalarken çıkarılmalıdırlar. Doktorunuz, üflemeli enstrüman çalmak, bisiklete binmek gibi bazı belirli aktiviteler sırasında da çıkarmanızı önerebilir.

ORTOGNATİK CERRAHİ

Çene ameliyatı olarak da bilinen bu prosedür, şiddetli çene anomalilerinin, kapanış bozukluklarının ve asimetrilerin tedavisinde kullanılır. Ortodonti uzmanı tarafından braket ve teller ile dişler cerrahiye hazırlanır ve bir plastik cerrah ya da çene cerrahı ile işbirliği yapılarak ameliyat gerçekleştirilir.

Fonksiyonel çene ortopedisi

Çene ortopedisi çeneler ve yüzün büyüme gelişimini yönlendiren bir tedavi prosedürüdür. Ortopedik apareyler sabit ya da hareketli olabilir. Braket takılmadan önce uygulanabileceği gibi braketlerle aynı anda da uygulanabilir.

Myofonksiyonel Tedavi

Çocukta ağız solunumu, parmak emme, dil yutkunması, gibi anormal kas alışkanlıklarının varlığında diş ve çene gelişimi olumsuz etkilenir. Trainer apareyi bu tür kas alışkanlıklarını gidererek alt ve üst çenenin normal, sağlıklı büyüme ve gelişmesini aktive eder.

Mutlu Gülüşlere Sahip Olmak İster misiniz?